+38 (063) 507 39 39 info@skopeli.com м. Oдеса, Пляж Ланжерон, 65

ОДЕСЬКИЙ СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР

Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор - великий православний храм Одеси, закладення фундаменту було в 1794 році, який був освячений в 1808 році, пізніше був зруйнований в 1936 році. Після підняття на колишньому місці на початку 2000-х років.

Собор має не простий історією і покритий таємницями. У 1996 році, в результатах археологічних розкопок було знайдено фундамент і почалося відновлення на пожертвування Одеситів, після руйнування в 1936 році, в період комуністичної боротьби з релігією.

Сьогодні Спасо-Преображенський кафедральний собор знову стоїть на своєму колишньому місці, ніби руйнування 1936 року зовсім і не було. Його неймовірна краса і велич знову захоплюють одеситів і гостей міста. Соборна площа знову набула свою пам'ятку, а Одеса духовний і оберігає символ міста.

До сих пір ні одеські, ні європейські вчені не можуть відповісти на питання: чому на Соборній площі, в межах фундаментів кафедрального Спасо-Преображенського собору, немає грунтових і підземних вод? Це незважаючи на те, що за межами фундаменту, як і в усьому центрі міста, грунтові води є ...

Святині Собору:

  • Мідний Хрест, відлитий зі старих монет, які залишали російські солдати, йдучи на Кримську війну в 1854 р
  • Мощі Святителя Інокентія (Борисова).
  • Список чудотворної ікони Матері Божої званої Касперовская.
  • Список чудотворної ікони Матері Божої званої Іверської.

Так само з 2 лютого з Греції з самих святих гір Афон, прибули мощі святого великомученика і лікаря Пантелеймона. Головний артефакт в християнському світі, який вперше покинув рідну Грецію і відправився в Україну.

Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор є надбанням всієї країни, видатною пам'яткою Української архітектури. Інтер'єр, якого виконаний в канонічному стилі, поєднує Православну живопис, орнаменти часів Київської Русі та Візантії.

Не втрачайте можливість відвідати одну із самих духовних і найкрасивіших пам'яток Одеси, і Ви обов'язково будете здивовані побаченим, а Ваш внутрішній світ стане ще більш багатшими і глибше.