ОДЕСЬКИЙ СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР
Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор - великий православний храм Одеси, закладення фундаменту було в 1794 році, який був освячений в 1808 році, пізніше був зруйнований в 1936 році. Після підняття на колишньому місці на початку 2000-х років.
Собор має не простий історією і покритий таємницями. У 1996 році, в результатах археологічних розкопок було знайдено фундамент і почалося відновлення на пожертвування Одеситів, після руйнування в 1936 році, в період комуністичної боротьби з релігією.
Сьогодні Спасо-Преображенський кафедральний собор знову стоїть на своєму колишньому місці, ніби руйнування 1936 року зовсім і не було. Його неймовірна краса і велич знову захоплюють одеситів і гостей міста. Соборна площа знову набула свою пам'ятку, а Одеса духовний і оберігає символ міста.
До сих пір ні одеські, ні європейські вчені не можуть відповісти на питання: чому на Соборній площі, в межах фундаментів кафедрального Спасо-Преображенського собору, немає грунтових і підземних вод? Це незважаючи на те, що за межами фундаменту, як і в усьому центрі міста, грунтові води є ...
Святині Собору:
- Мідний Хрест, відлитий зі старих монет, які залишали російські солдати, йдучи на Кримську війну в 1854 р
- Мощі Святителя Інокентія (Борисова).
- Список чудотворної ікони Матері Божої званої Касперовская.
- Список чудотворної ікони Матері Божої званої Іверської.
Так само з 2 лютого з Греції з самих святих гір Афон, прибули мощі святого великомученика і лікаря Пантелеймона. Головний артефакт в християнському світі, який вперше покинув рідну Грецію і відправився в Україну.
Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор є надбанням всієї країни, видатною пам'яткою Української архітектури. Інтер'єр, якого виконаний в канонічному стилі, поєднує Православну живопис, орнаменти часів Київської Русі та Візантії.
Не втрачайте можливість відвідати одну із самих духовних і найкрасивіших пам'яток Одеси, і Ви обов'язково будете здивовані побаченим, а Ваш внутрішній світ стане ще більш багатшими і глибше.