КОРИСНО ЗНАТИ
Побувати в Одесі і не відвідати знаменитий одеський ринок «Привоз» - можна вважати, що тоді в Одесі Ви були! «Привоз» - це не зовсім звичайний базар, це особливість і визначна пам'ятка міста. Так, це базар в прямому значенні цього слова, але як кажуть одесити «там можна купити все і ще трохи». Це душа і серце Одеси! Сюди приїжджають з будь-яких районів міста, гості міста ходять, як на екскурсію. Так, «Привоз» має історію. Він завжди славився величезним вибором товарів, причому як дорогих, так і дешевих, і, звичайно, численністю покупців. Одесити твердого думки, що саме на цьому базарі народився справжній одеський мову.
У кожному місті є найголовніша вулиця. Вулиця, оспівана в піснях, якою пишаються жителі, про яку можна розповідати годинами. В Одесі - це головна вулиця міста - Дерибасівська. Звичайно, вже сама назва відображає важливу історичну інформацію, що вона названа на честь засновника Одеси і першого градоначальника міста Хосе де Рібаса. Так, в різні часи вулиця була не раз перейменована, але з листопада 1941 року і до цього дня зберегла історичну назву. Дерибасівська - пішохідна вулиця, вимощена бруківкою, привезеним свого часу з Італії. Не є великою, неширока, не має виходу до моря. Але саме її одесити вибрали найголовнішою вулицею міста.
Історія Одеси не поскупилася на безліч назв Приморського бульвару. Так, спочатку, бульвар називався Нове, потім Приморський, після закінчення російсько-турецька війна - Миколаївський, після 1920р носив ім'я анархіст Фельдмана і тільки після війни і до теперішнього часу він носить назву Приморського. Так, сама назва відображає вже суть бульвару, адже внизу хлюпається море.
ОДЕСЬКИЙ СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР
Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор - великий православний храм Одеси, закладення фундаменту було в 1794 році, який був освячений в 1808 році, пізніше був зруйнований в 1936 році. Після підняття на колишньому місці на початку 2000-х років. Собор має не простий історією і покритий таємницями. У 1996 році, в результатах археологічних розкопок було знайдено фундамент і почалося відновлення на пожертвування Одеситів, після руйнування в 1936 році, в період комуністичної боротьби з релігією. Сьогодні Спасо-Преображенський кафедральний собор знову стоїть на своєму колишньому місці, ніби руйнування 1936 року зовсім і не було. Його неймовірна краса і велич знову захоплюють одеситів і гостей міста.
Одним із найстаріших музеїв не тільки в Одесі, а й у всій Україні, є Одеський археологічний музей. Його заснували в 1825 році, а розвитку даного закладу сприяли члени Одеського Товариства історії та старожитностей, створеного в 1839 році. Саме вони тоді мали право проводити розкопки в даній місцевості. На сьогоднішній день в музеї можна побачити понад 160 тисяч експонатів. Це найбільша колекція різних джерел з давньої севернопрічерноморской історії. Також тут зберігаються давньоєгипетські, давньогрецькі і давньоримські монети, медалі, інші пам'ятники. Багато готелів г. Одесса рекомендують сходити в цей музей любителям історії, і це притому, що самі готелі нерідко розташовані теж в історично важливих будівлях.
За один день в Одесі неможливо обійти всі її пам'ятки, та й за весь тиждень теж. Тому діють спеціальні туристичні маршрути, які, в свою чергу, поділяються на: культурно-пізнавальні, винні, екологічні, етнографічні, активні, релігійні. Так, культурно-пізнавальним маршрутом є оглядова екскурсія по Одесі. Від готелю Одеси в центрі до головних визначних пам'яток йти, як правило, недалеко, проте маршрут виходить насиченим і різноманітним. Практично на кожному кроці по тій же Дерибасівській вулиці зустрічаються все нові і нові неповторні історичні об'єкти: будівлі та пам'ятники. Крім того, тут, незважаючи на сучасні досягнення цивілізації, зберігається дух тієї старої Одеси, в яку приїжджав ще сам Пушкін.
Одеса сама по собі є містом-кінотеатром, настільки вона неповторна. До того ж щороку в Одесі проводиться міжнародний кінофестиваль, що вже заслужив визнання серед світових кінозірок. Є цілі кінокомплекси, в яких існують зали IMAX на 387 місць, а таких в Україні налічується всього чотири: в Києві, у Львові і в Ялті. Тепер і в Одесі. Інші кінотеатри показують 3D-фільми, і в багатьох 3D-зали теж великі, наприклад, на 327 місць. Вивчаючи перед поїздкою готелі г. Одесса, варто заодно дізнатися заздалегідь про те, чи йде в місті якесь захід, пов'язаний з кіно, розклад кіносеансів і т. Д. Зрозуміло, для туриста в кінотеатр можна сходити і в будь-якому іншому місті, в тому числі в рідному.
Одеса - це місто з багатою історією, архітектурою, культурним життям, яка так і кипить. Але насамперед Одесу прославили люди, а точніше, Особистості з великої літери. У цьому місті народжувалося безліч відомих діячів культури і мистецтва. І в першу чергу на думку спадає звичайно ж Анна Ахматова, чиєю дівочим прізвищем було Горенко. Сьогодні її вірші вважаються класикою і цитуються навіть частіше, ніж вірші першого чоловіка Ахматової - Гумільова. Ахматової присвячували свої вірші такі великі поети, як Цвєтаєва і Бродський. Якими б не були привабливими готелі Одеси біля моря або навіть саме море, проте поезія - це та гуманітарна аура, яка обволікає щасливе місто. Щасливий - тому що в такий аурі і з'являються видатні Особистості.
Сімейний відпочинок з дітьми в Одесі 2024
На Півдні України на берегах Чорного моря розкинулось чудове місто під назвою Одеса! Одеса-мама підходить для будь-якого виду відпочинку, але особливо вітається звичайно ж сімейний! Завдяки близькості моря, великій кількості пам'яток і красі сюди приїжджають відпочивати всією сім'єю, а то й сім'ями, які зливаються в одну велику дружну компанію. Особливо такий відпочинок в Одесі зручний на березі моря або на пляжі. Практично всі одеські пляжі широкі, просторі, з золотистим піском і майданчиками для ігор, розваг. Готелі пропонують комфортабельні номери для двох і більше осіб. Це найбільш підходящий варіант для сімейного відпочинку, він виходить недорогим і яскравим.
Одеса є справжнім раєм для тих, хто шукає розваги та пригоди. Це місто ввібрав безліч забав та потех. Саме тут народився колоритний одеський гумор, відомий сьогодні всьому світу. Крім того, Одеса є ще й курортом, привабливим для туристів завдяки розвиненій інфраструктурі та розважальної індустрії. Щорічно тут проводяться різні фестивалі. Приміром, відомий Одеський міжнародний кінофестиваль, або відкритий фестиваль мистецтв, або фестиваль «Ліга сміху». Розваги, мабуть, пропонує кожна будівля в центрі міста, і навіть готелі в центрі Одеси. Це не дивно, адже саме тут розташована знаменита Дерибасівська вулиця, на якій багато цікавих закладів та вуличок.