+38 (063) 507 39 39 info@skopeli.com м. Oдеса, Пляж Ланжерон, 65

МУЗЕЇ В ОДЕСІ

Одним із найстаріших музеїв не тільки в Одесі, а й у всій Україні, є Одеський археологічний музей. Його заснували в 1825 році, а розвитку даного закладу сприяли члени Одеського Товариства історії та старожитностей, створеного в 1839 році. Саме вони тоді мали право проводити розкопки в даній місцевості. На сьогоднішній день в музеї можна побачити понад 160 тисяч експонатів. Це найбільша колекція різних джерел з давньої севернопрічерноморской історії. Також тут зберігаються давньоєгипетські, давньогрецькі і давньоримські монети, медалі, інші пам'ятники. Багато готелів г. Одесса рекомендують сходити в цей музей любителям історії, і це притому, що самі готелі нерідко розташовані теж в історично важливих будівлях.

Прекрасний Одеський музей нумізматики, єдиний музей подібного типу в Україні. Тут можна побачити більше 2,5 000 монет та інших експонатів. Всі вони відносяться до різних епох: і до античних часів, і до Середньовіччя, і до нового часу ... У музею є дві філії, в яких однаково цікаво. І якщо на готелі Одеси ціни 2021 року залишаються помірними, то ціни на квитки в музей - тим більше.

А що є для любителів літератури?

Для поціновувачів літератури справжньою Меккою в Одесі є музей А. С. Пушкіна, що знаходиться на Пушкінській вулиці. Сьогодні цей музей розташований у колишньому колись готелі «Hotel du Nord», де в 1823 році і зупинявся великий поет Олександр Сергійович. Саме тут можна побачити пушкінську Одесу: унікальні малюнки, автографи, прижиттєві видання генія. Тут він завершив поему «Бахчисарайський фонтан», написав поему «Цигани», а заодно 30 ліричних віршів. Тут він склав перші 2 з половиною глави роману «Євгеній Онєгін». Крім цього музею в Одесі також працює державний літературний музей, один з найбільших в Україні. Його заснували в 1977 році в палаці князя Гагаріна. Сама будівля дуже красиво і поєднує в собі класицизм, ампір, бароко. Тут вирує і сучасна літературна життя, проводяться презентації, концерти.

Відвідайте музей художників в Одесі

Твори художників зберігаються в таких музеях, як музей західного і східного мистецтва і художній музей. Перший музей розташований у пам'ятці архітектури, в палаці, який будувався архітектором Л. Оттоном в 1856-1858 роках. Другий музей розташований у палаці Потоцьких і був заснований ще в 1865 році. Якщо ж хвилює сучасне мистецтво, то варто сходити в Музей сучасного мистецтва Одеси, відкритий в 2008 році. Тут панує «одеський авангард».

Не менш цікавий Одеський музей морського флоту, створений в 1920 році. Він справжній магніт для тих, хто виріс на розповідях про пригоди в море. Тут можна побачити якоря, корабельні снасті, моделі вітрильників, фотографії, обширну документальну базу. Музей розповідає, як з'явилося і розвивалося кораблебудування, а разом з ним - флот.

Це далеко не весь перелік музеїв, перераховані лише найвідоміші і відвідувані з них. Але побачити коштує всі музеї Одеси.