+38 (063) 507 39 39 info@skopeli.com м. Oдеса, Пляж Ланжерон, 65

ВІДОМІ ОДЕСИТИ

Одеса - це місто з багатою історією, архітектурою, культурним життям, яка так і кипить. Але насамперед Одесу прославили люди, а точніше, Особистості з великої літери. У цьому місті народжувалося безліч відомих діячів культури і мистецтва. І в першу чергу на думку спадає звичайно ж Анна Ахматова, чиєю дівочим прізвищем було Горенко. Сьогодні її вірші вважаються класикою і цитуються навіть частіше, ніж вірші першого чоловіка Ахматової - Гумільова. Ахматової присвячували свої вірші такі великі поети, як Цвєтаєва і Бродський. Якими б не були привабливими готелі Одеси біля моря або навіть саме море, проте поезія - це та гуманітарна аура, яка обволікає щасливе місто. Щасливий - тому що в такий аурі і з'являються видатні Особистості.

Михайло Жванецький та Ісаак Бабель

В Одесі народився і сучасний письменник-сатирик Михайло Жванецький. Вже сьогодні його розбирають на мудрі і злегка уїдливі цитати. Наприклад, «Тільки в день рожденья дізнаєшся, скільки у світі непотрібних речей» або «Народжений повзати - скрізь пролізе». Навіть ціни готелів Одеси в центрі після Михайла Жванецького здаються не важливими. Головне - відчути той неповторний одеський гумор, в якому Жванецький народився і виріс.

Справжнім одеситом був Ісаак Бабель. Свої перші твори він писав французькою мовою, і тільки потім, через якийсь час, почав писати російською. Будучи майстром короткого оповідання, Бабель понад усе цінував лаконізм і точність. Мова його творів був колоритним, як і сама Одеса. Розстріляний більшовиками, він був посмертно реабілітований пізніше.

Леонід Утьосов, Ілля Ільф та Євген Петров

Не менш, а то й більш відомі одеські письменники-гумористи Ілля Ільф та Євген Петров. Напевно знайдеться мало таких, хто не читав «Дванадцять стільців» або хоча б не дивився фільм. До цих пір і книга, і фільм вважаються справжніми шедеврами, викликають посмішку і розуміння. Два одесита примудрилися створити неповторного героя Остапа Бендера, якого сьогодні іноді плутають зі Степаном Бандерою. В Одесі навіть стоїть пам'ятник дванадцятому стільцю, відкритий в 1999 році. До цих пір влаштовується ціла черга бажаючих сфотографуватися на ньому. Залишається ще для повноти картини встановити пам'ятник «Золотому теляті», роману-продовженню «Дванадцяти стільців».

Про те, що в Одесі народився і жив відомий співак Леонід Утьосов, свідчить присвячений йому пам'ятник. Утьосов багато співав про Одесу, це і «Ах, Одеса моя!» - І «Одесит Ведмедик», і багато інших пісень. Він міг виконувати найрізноманітніші жанри: від джазу до романсу. Крім того, Утьосов писав книги, в основному, про свою діяльність. І в них теж незмінно згадується Одеса.

Григорій Маразлі. Будучи за походженням греком, він доклав всі свої сили до того, щоб зробити Одесу справжньою перлиною. Його ставлять в один ряд з Воронцовим і навіть де Рішельє, які теж багато чого робили для свого міста. Щедрість Маразлі як мецената увійшла в легенди. Оперний театр, пам'ятник Пушкіну, Археологічний музей ... багатьох найкрасивіших будівель в Одесі не було б без мецената Маразлі.