+38 (063) 507 39 39 info@skopeli.com м. Oдеса, Пляж Ланжерон, 65

ПРИМОРСЬКИЙ БУЛЬВАР

Історія Одеси не поскупилася на безліч назв Приморського бульвару. Так, спочатку, бульвар називався Нове, потім Приморський, після закінчення російсько-турецька війна - Миколаївський, після 1920р носив ім'я анархіст Фельдмана і тільки після війни і до теперішнього часу він носить назву Приморського. Так, сама назва відображає вже суть бульвару, адже внизу хлюпається море.

Приморський бульвар зачаровує не тільки своєю красою, а й славиться своєю архітектурою, так і столітні каштани і платани припадуть вам до душі.

Тепер трохи історії появи бульвару: саме граф Воронцов забажав на місці свого купецького будиночка розробити і затвердити план майбутнього бульвару. Потім план трохи підкоригували, володіння графа були трохи «підрізані», та й сам бульвар був перенесений на іншу сторону. Роботи були проведені колосальні:

  • територія була очищена від сміття, вирівняна,
  • вздовж обриву були встановлені перила,
  • а також були висаджені перші каштани, платани, липи,
  • алеї прокладені і посипані гравієм.

З 2006 р і по теперішній час всі дерева бульвару прикрашені різнокольоровими світяться гірляндами. Спочатку планували прикраси залишити тільки на період новорічних свят, але залишили на постійній основі.

Що стосується архітектури, то відразу рекомендую звернути увагу на дивовижному архітектурному ансамблі палаців уздовж всього бульвару, який посередині переривається півкруг здвоєного будівель. У центрі бульвару знаходиться знаменитий пам'ятник Дюку, а поруч з ним Потьомкінські сходи. Так, багато хто вважав з якої кількості сходинок таки складається сходи. Їх на даний момент рівно 193, а колись було більше.

З приморського бульвару відкривається чудовий вид на море, порт і морський вокзал. Спуститися можна не тільки по Потьомкінських сходах, а й фунікулер.

Сьогодні неможливо уявити Одесу без Приморського бульвару. Це - символ міста! Тут панує особлива, ні з чим незрівнянна атмосфера! Тут:

  • знімаються фільми,
  • по вихідним грають духові оркестри,
  • проходять свята,
  • проводяться концертні програми.

Час йде своєю чергою, все змінюється, навіть бульвар. Але він як і раніше залишається прекрасним! І нехай завжди «синіє море за бульваром», а життя триває!